Вхід | Реєстрація
vartua.com » Підприємства
Заклад П(ПТ)О «Львівський професійний коледж індустрії краси та моди»

Заклад П(ПТ)О «Львівський професійний коледж індустрії краси та моди»

Додано : 17-05-2024  |  Переглядів : 72
Історія розвитку закладу професійної (професійно-технічної) освіти «Львівський професійний коледж індустрії краси та моди»

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України №249 від 01.03.2024р. Державний навчальний заклад «Львівське вище професійне училище побутового обслуговування» змінив назву на «Львівський професійний коледж індустрії краси та моди»

21 липня 1978 року було утворене професійно-технічне училище №31, яке здійснювало підготовку кваліфікованих робітників для підприємств взуттєвої галузі західного регіону.

У 1986 році училище очолив Федюк Мирослав Іванович. Були створені нові виробничі майстерні, впроваджено навчання з одержанням середньої освіти. Училище стало єдиним у регіоні закладом освіти, який розробив методику вивчення технології виготовлення танцювального взуття та впровадив її у практику. Замовниками цієї продукції стали танцювальні колективи України, Польщі, США і Канади.

У серпні 1997 року відбулося об’єднання СПТУ №31 та ПТУ №22. Новостворене ПТУ №31 у 2002 році отримало статус Львівського професійного ліцею побутового обслуговування. Навчальний заклад здійснював підготовку робітників взуттєвого, кравецького та перукарського профілів.

У 2009 році директором Львівського професійного ліцею побутового обслуговування стала Максимів Леся Михайлівна. Під її керівництвом було здійснено ліцензування нових професій для підготовки фахівців сфери послуг: флорист, оформлювач вітрин, приміщень та будівель; візажист; манікюрниця; електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. В закладі освіти створено ряд нових майстерень: візажної, кравецької, перукарської, манікюрної, взуттєвої та майстерень для флористів, оформлювачів вітрин, приміщень та будівель. Ці майстерні оснащені сучасним обладнанням та комп’ютерною технікою.

Педагогічний колектив працює над питанням підвищення рівня організації освітнього процесу, створенням умов для впровадження інноваційних технологій галузі освіти. Зусилля колективу спрямовані на те, щоб підготовка сучасного кваліфікованого робітника відповідала умовам ринкової економіки, щоб випускник закладу освіти був конкурентноспроможним на ринку праці.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України №540 від 30.12.2013р. тип Львівського професійного ліцею побутового обслуговування змінено на державний навчальний заклад «Львівське вище професійне училище побутового обслуговування»

Заклад освіти співпрацює з багатьма підприємствами, які є замовниками робітничих кадрів для сфери побуту та легкої промисловості. Серед них: ТзОВ «Тексалекса», ТзОВ «Лін степ», ТзОВ «Декор-Текс», ТзОВ «Планотек», салони квітів та подарунків, а також перукарні та салони краси Львова та області. Тут здобувачі освіти проходять виробничу практику, під час якої знайомляться з умовами праці, вдосконалюють свої професійні уміння та навики, закріплюють знання, отримані на уроках професійно-теоретичної підготовки та уроках виробничого навчання. Після завершення навчання випускники отримують роботу за фахом на підприємствах міста і області.

У закладі освіти налагоджена система позаурочної виховної роботи. Працюють гуртки технічної творчості та художньої самодіяльності. Здобувачі освіти стають призерами обласних конкурсів. Успішно працює театр мод. Щороку поновлюються колекції моделей одягу. Юні манекенниці вчаться красиво ходити по подіуму, демонструючи вишукані сукні, модні зачіски, візаж. Підтримувати хорошу фізичну форму здобувачі освіти можуть у спортивних гуртках. Вагомі досягнення в обласних змаганнях здобуті у волейболі, баскетболі, ритмічній гімнастиці.

Здобувачі освіти забезпечуються гуртожитком, умови проживання в якому постійно поліпшуються. Гуртожиток розміщено на території закладу освіти. До послуг здобувачів комфортабельні кімнати, сучасні кухні, санвузли та душові кімнати.

Надаючи велике значення питанням енергозбереження, в гуртожитку здійснена робота по заміні дерев’яних вікон пластиковими склопакетами, функціонує система автономного опалення.

Стратегічною метою закладу освіти є забезпечення якісної професійної підготовки конкурентноспроможних працівників у сфері обслуговування. Для цього планомірно та систематично проводиться робота з поповнення матеріально-технічної бази та комплексно-методичного забезпечення освітнього процесу. Колектив працює над питанням щодо впровадження інноваційних форм і методів навчання як основи підвищення якості викладання теоретичного та виробничого навчання. Адже саме інноваційне навчання стимулює активну участь здобувачів освіти у вирішенні проблем, які перед ними створюються, допомагає у вихованні особистості, яка може орієнтуватися у потоці інформації та різноманітних ситуаціях, які виникають у сучасному суспільстві.
Реклама:
959 . 14468 . 50425142