Вхід | Реєстрація
vartua.com » Послуги » Медичні послуги » Профільні медичні послуги » Лікування хребта і суглобів
 

Лазерна деструкція фасеткових нервів

8000.00 грн

Додано : 02-12-2022  |  Оновлено : 02-12-2022  |  Переглядів : 311
Центр ендоскопічної нейрохірургії, лікування та діагностика захворювань хребта

     Дніпро
  (094) 129-02-60  
     (095) 505-71-51  
     (097) 421-87-35  
  alysikcivic@gmail.com
  neyromed.com.ua
Детальний опис

Лазерна деструкція фасеткових нервів

Фасет-синдром (facetjointsyndrome) – захворювання, пов'язане з порушенням кровообігу та розвитком запальних процесів та ураженням міжхребцевих суглобів, що проявляється болем у спині, як правило, без рухових та чутливих порушень.

Зміни у суглобах хребта можуть розвиватися вже після 25–30 років, чому сприяють гіперрухливість хребетних сегментів та травматизація. Серед осіб похилого віку захворюваність на фасет-синдром досягає 85–90%.

Причина:
• Надмірні фізичні навантаження.
• Малорухливий спосіб життя
• Травми хребта
• Вроджені аномалії хребта.

Клінічна картина

При фасет-синдромі біль посилюється при розгинанні та зменшується при згинанні. Біль може поширюватися паравертебрально, у сідницю. Відбитий біль, що виходить з міжхребцевих суглобів, носить поширений, важко локалізований, характер. Фасетковий біль може бути більш менш спазмовим. Характерними є поява короткочасної ранкової скутості, що триває 30-60 хв, і наростання болю до кінця дня. Біль посилюється від тривалого стояння, розгинання, особливо якщо воно поєднується з нахилом або ротацією в хвору сторону, при зміні положення тіла з сидячого, що лежить, і навпаки. Розвантаження хребта – його легке згинання, прийняття сидячого становища, використання опори (стійка, перила) зменшує біль.

Характерні ознаки больового синдрому, обумовленого фасет-синдромом:
• початок болю пов'язане з поворотами і розгинанням хребта;
• біль має латералізований дифузний характер;
• Іррадіація болю не поширюється далеко від зони ураження;
• Характерна ранкова скутість;
• біль посилюється у статичних положеннях;
• Розминка, розвантаження хребта зменшують біль.

Діагностика

Характерних симптомів для ураження фасеткових суглобів немає.
При огляді виявляються згладженість шийного та/або поперекового лордоза, ротація або викривлення хребта в шийно-грудному або попереково-крижовому відділах. Напруга паравертебральних м'язів, квадратного м'яза спини виявляється на хворій стороні. Можна виявити локальну болючість над ураженим суглобом. Пальпаторно визначається напруга м'язів довкола міжхребцевого суглоба. На відміну від корінця симптоми випадання не характерні.

Таким чином, клінічною особливістю, що має діагностичне значення, є біль у хребті, що посилюється при екстензії та ротації з локалізованою хворобливістю у проекції дуговідростчастого суглоба.

При рентгенологічному дослідженні та комп'ютерної томографії виявляють гіпертрофію або потовщення міжхребцевих суглобів, наявність на них остеофітів або кісткових розорень.

Остаточний діагноз фасеткового синдрому встановлюється після позитивного ефекту від параартикулярної блокади місцевим анестетиком підозрілого міжхребцевого суглоба.

Лікування

У лікуванні болю при фасет-синдромі раціональним є використання нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП), які мають гарну знеболювальну і виражену протизапальну дію. Однак ці препарати мають системну дію на весь організм, тим самим знеболюючий ефект настає через тривалий час і діє короткий час, що призводить до повторного прийому препарату.

При неефективності медикаментів лікарі наступним етапом вдаються до паравертебральних блокад фасеткового суглоба з розчином гормонів. Ця методика має більш прицільне підведення ліків до запаленого суглоба, ефект знеболювання або зменшення болю настає практично відразу і може тривати до 25 діб. Однак при фасет синдромі ефект від паравертебральних блокад більш стійкий, але так має тимчасовий ефект.

У нашому центрі для лікування фасет синдрому ми використовуємо лазерну деструкцію фасеткового нерва. Фасетковий нерв - це практично основна структура суглоба, при подразненні якого виникає біль. Ця методика не травматична і радикальніша.

Пацієнту, який лежить на животі під місцевою анестезією, виконується прокол шкіри голкою, яка встановлюється під рентген – контролем або КТ – контролем, прямо до суглоба, через просвіт голки до суглоба підводиться лазерний світловод. При включенні лазера на кінці світловода створюється висока температура, яка руйнує фасетковий нерв. Процедура триває від 15 до 25 хвилин, після якої пацієнт одразу відчуває зменшення болю.
Подібні товари компанії   Подивитись всі
Подібні товари інших компаній   Подивитись всі
Реклама:
ЕНДОПРОТЕЗУВАННЯ СУГЛОБІВ 26-10-2022
ЕНДОПРОТЕЗУВАННЯ СУГЛОБІВ
Протез - штучне пристосування, яке замінює функцію певного органу. Якщо протез розташовується всередині людського тіла, то він називається ендопротезом. Ендопротезування суглоба - це операція ...
Гель для ясен Парагель 27-04-2018
Гель для ясен Парагель
Бунь Ю.М. кафедра терапевтичної стоматології ЛДМУ кафедра терапевтичної стоматології ДДМА Труднощі лікування та профілактики ускладнень генералізованого пародонтиту, не дивлячись на ...
Комп'ютерна томографія 02-12-2022
Комп'ютерна томографія
Комп'ютерна томографія – це метод візуалізації на основі використання рентгенівських фотонів для отримання зображення за допомогою цифрової реконструкції. Основними елементами комп'ютерного томографа ...
644 . 6704 . 50417378