Вхід | Реєстрація
vartua.com » Послуги » Медичні послуги » Профільні медичні послуги » Лікування хребта і суглобів
 

Пункційна вертебропластика

12000.00 грн

Додано : 02-12-2022  |  Оновлено : 02-12-2022  |  Переглядів : 476
Центр ендоскопічної нейрохірургії, лікування та діагностика захворювань хребта

     Дніпро
  (094) 129-02-60  
     (095) 505-71-51  
     (097) 421-87-35  
  alysikcivic@gmail.com
  neyromed.com.ua
Детальний опис

Пункційна вертебропластика

Термін Пункційна вертебропластика, походить від трьох латинських слів: пункція-прокол, вертебрум - хребець і пластика - відновлення. Дослівно він означає відновлення хребця шляхом проколу.

Під Пункційною вертебропластикою слід розуміти відновлення форми, розмірів та функції хребця, так званим закритим способом, тобто, без розрізу шкіри та інших тканин (фасцій, м'язів та зв'язок). Спеціальна голка вводиться у хворий хребець шляхом проколу. Через голку в хребець під тиском нагнітається особливий кістковий цемент, який відновлює форму і розміри хребця, а також надає йому підвищену міцність і відновлює втрачену опорну функцію.

Епоха застосування кісткових цементів, створених на основі метилметакрилатових композицій, починається з 1958 року, коли британський ортопед Чарнлі вперше застосував такий цемент для зміцнення протеза головки стегна. Вперше пункційне введення кісткового цементу в уражений хребець було здійснено лише через 30 років французьким нейрохірургом Жалібером та радіологом Дерамондом (1958).

Отже, метод пункційної вертебропластики використовується у клінічній практиці лише 20 років. При цьому Пункційна вертебропластика встигла здобути широке визнання у всьому світі. Зараз щорічно у світі виробляється більше 100 000 подібних операцій Пункційна вертебропластика, а це означає, що сотні тисяч пацієнтів, тривалий час, а нерідко і все життя прикутих до ліжка, набувають можливість самостійно ходити.

В Україні першим застосував пункційну вертебропластику для лікування патологічних переломів хребців професор Педаченко Євген Георгійович 1996 року (Київський інститут нейрохірургії). Другим в Україні, хто застосував цю методику за два роки, був головний нейрохірург Дніпропетровської області, професор Зорін Микола Олександрович. У Центрі Ендоскопічної нейрохірургії до теперішнього часу накопичено досить великий досвід лікування травм, пухлин та остеопорозу хребта.

Анатомічно кожен хребець є кістковим утворенням, в якому виділяється три основні структури: тіло хребця (1), що приймає на себе основне осьове навантаження, суглобові відростки (2), що забезпечують рухи у всіх площинах, поперечні (3) і остисті (4) відростки до яких прикріплюються м'язи, що здійснюють ці рухи. Спинний мозок разом з нервовими корінцями, що виходять з нього, оточений з усіх боків твердою мозковою оболонкою, проходить через весь стовп хребта в так званому, хребетному каналі (5). Останній обмежений попереду заднім краєм тіла хребця, з боків – суглобовими відростками, ззаду – остистими відростками і дугами, що відходять від них.

Операція виконується під місцевим знеболенням. Під контролем операційного рентгенапарату спеціальна голка вводиться у хребець у безпечній зоні (корінь дуги хребця). Через голку під тиском вводиться рідкий кістковий цемент, який заповнює всі тріщини і відновлює форму хребця. Це контролюється за допомогою рентгенапарату. Час застигання цементу 8-15 хвилин. Відразу після цього пацієнт може ставати на ноги та їхати додому. Тривалість такої операції 20-25 хвилин. Нами використовуються лише цементи, сертифіковані в Україні та країнах Євросоюзу.

Можливі ускладнення. За 20 років нами виконано понад 1000 таких операцій. Серйозних ускладнень не було. Приблизно у 15% хворих відзначався вихід цементу за межі тіл хребців, що, як правило, не супроводжувалося неврологічними розладами. Нагноєння або відторгнення цементу не було в жодному випадку, оскільки сам цемент має бактерицидну дію. Якщо ця операція виконується з приводу метастазу у хребті, наявність цементу у хребцях не є протипоказанням для подальшої променевої терапії.
Подібні товари компанії   Подивитись всі
Подібні товари інших компаній   Подивитись всі
Реклама:
Почервоніння очей - як розпізнати проблему? 08-06-2018
Почервоніння очей - як розпізнати проблему?
Почервоніння очей може мати декілька різних причин, деякі з котрих потребують невідкладної медичної допомоги, а у інших - медична допомога взагалі не потрібна. Дуже часто люди, які мають проблеми ...
АРТРОСКОПІЯ СУГЛОБІВ 26-10-2022
АРТРОСКОПІЯ СУГЛОБІВ
Артроскопія (arthros - суглоб, scopia - дивитись) - хірургічна процедура, яка використовується для візуалізації, діагностики та лікування патології суглобів. На сьогоднішній день можна з ...
Комп'ютерна томографія 02-12-2022
Комп'ютерна томографія
Комп'ютерна томографія – це метод візуалізації на основі використання рентгенівських фотонів для отримання зображення за допомогою цифрової реконструкції. Основними елементами комп'ютерного томографа ...
523 . 5118 . 48599343